תודו, אין דבר יותר כיף מחליטות תה. השילוב של העשבים הירוקים, מעט סוכר עושה נעים בלב ובגוף. אמנם עכשיו עדיין אוגוסט, אבל אנחנו תמיד בעד חליטת תה שתחמם את הגוף ואת הלב שלנו גם אם בחוץ יש שרב.
811_676861_contents_r_image_1

בעולם יש המון, אבל המון סוגים של חליטות. מדובר בשילוב של עשבים ותבלינים כדי שהתה יהיה טעים, נעים ואף מרפא.
מקורו של התה אינו ברור בהחלט, ולא ידוע האם התה התחיל בהודו או בסין. אך בסין כבר בתקופת שושלת טאנג, ששלטו בין השנים 618-907 (ממש מוקדם!) נמצאו עדויות לטקס שתיית התה.
לסינים יש מספר אמונות מסורתיות כיצד התה נוצר ומתי התחילו השימוש בו. אחת מהאמונות היא שבעת מדיטציה שעשה גאוטמה בודהה נפל לו עלה של תה לתוך כוס המים שלו. אמונה אחרת, קצת יותר קשוחה מהאמונה הקודמת שציינו, מספרת שבודבידהרמה עשה מדיטציה, וכאשר לא יכל להחזיק את עצמו מלהירדם בתרגול, החליט לתלוש את עפעפיו ומהם צמח צמח התה. אוץ'!!
אנו יכולים לספר לכם עוד הרבה על ההיסטוריה של התה, משום שהוא כלכך עתיק, אך אנו מצטערים מקרב לב, אך זה לא מתפקידנו! מה שכן מתפקידנו, זה לתת לכם את הרשימה של העשבים שניתן להשתמש בהם לחליטות תה, שהם גם יהיו טעימים וגם מרפאים!

  • מרווה – בעלי המרווה ובגבעולו יש ריכוז גבוה של אנזימים אשר נוגדי חמצון. בנוסף לכך, נמצאת בו חומצה רוזמרינית. זוהי חומצה הנספגת בקלות בגוף ויכולה לטפל בדלקות ובתסמינים בקלות ובמהירות. במידה ואת אישה מניקה, נדרשת התייעצות רופא טרם שתיית תה מרווה, זאת משום שהמרווה מייבשת את החלב.
  • נענע – העשב המדהים שכולנו מכירים, לא רק ריח מהמם, העלים של התה מכילים אנטי-אוקסידנטים. שתיית תה נענע מרגיעה את הקיבה ומפחיתה גזים.
  • רוזמרין – בהלם? משתמשים ברוזמרין רק בתבשיל דגים של שישי? זה הזמן להתחיל לשתות תה רוזמרין. הרוזמרין פשוט מדהים! הרוזמרין עוזר במניעת אבנים בכליות, מייעל את הזיכרון והריכוז, מפחית כאבי ראש ויכול למנוע מחלות כמו אלצהיימר, מחזק את הקיבה הלבלב והכבד ומקל על סימפטומים של התקררות. קדימה, לרוץ לקנות זרי רוזמרין!
  • בזיליקום – הצמח שבדרך כלל שמים בסלטים או פיצה, יכול להיות מאוד מחזק בתוך חליטת התה היומית שלכם. הבזיליקום מאוד בריא למערכת העיכול, הוא יכול להפחית בחילה ומונע גזים. בבזיליקום נמצאים פיטוכימיכלים שנחשבים כנוגדי סרטן. בנוסף, שתיית תה בזיליקום מפחיתה לחץ נפשי, משפרת את הזיכרון, מפחיתה עייפות ומשפרת את איכות השינה שלנו. מדהים, לא?
  • קורנית (תימין) – שתיית תה קורנית מונעת גזים ועוזרת לכאבי ראש. לקורנית יכולות אנטיספטיות, הכוונה ליכולות מחטאות ונוגדות זיהום. מעבר לשיפור בפן הגופני שתה קורנית יכולה לגרום, הוא גם עוזר בפן הנפשי, והוא יכול להעלות ולשפר את מצב הרוח.

יש עוד המון צמחים ועלים שניתן להוסיף לתוך חליטת התה שלכם, אנו מעדיפים את הרשימה שהבאנו לכם כאן בכתבה! יוצאות החליטות הטעימות ביותר!
לא יכולים לחכות ולקנות את כל הרשימה שכתבנו כאן? לרשימת נקודות המכירה לחצו – כאן!