החלטה בריאה

בעוד פחות משבועיים, תיסגר ותיחתם לה שנת 2018. השנה האזרחית החדשה- שתבוא עלינו לטובה, טומנת בחובה הזדמנויות חדשות שרק מחכות שנגשים אותן. תקופת סוף השנה הנוכחית היא גם זמן מעולה לקבלת החלטות נבונות. ואם כבר החלטות נבונות עסקינן, אנו ממליצים לכם לקחת החלטה אחת בריאה ולהתחיל להקפיד על צריכתם של ירקות ירוקים.

קרא עוד »

הירוק עולה

הירקות נחשבים לאחד המאכלים המזינים והבריאים ביותר עבורנו. ובתוך כך, הירקות הירוקים הם בבחינת "פלא התזונה" הודות למרכיבים חיוניים המצויים בהם בשפע. מיליוני תזונאים, רופאים ומומחי בריאות מכל רחבי העולם – ממליצים כולם על צריכה קבועה של ירקות. ובפרט, על צריכתם הקבועה של ירקות ירוקים.

קרא עוד »

בריאות מעל הכול

זוכרים איך כשהיינו ילדים אז תמיד נהגו לומר לנו: "תאכלו ירקות, זה בריא"?

עבור מי מאיתנו שבחרו ליישם (ועדיין מיישמים) את המשפט הזה – מדובר ברווח בריאותי עצום. הירקות באופן כללי, נמנים עם מקורות המזון בעלי הערך התזונתי הגבוה בעולם. ומתוך משפחת הירקות הנפלאה, זו היא קבוצת הירוקים אשר מובילה בגאון את ראש טבלת הבריאות.

קרא עוד »

חורף שייק – על משקאות בריאות ירוקים המתאימים לעונת הגשמים

סוגים רבים של ירקות, ובפרט כאלו ממשפחת הירקות הירוקים, מהווים את אחד ממקורות המזון החיוניים ביותר לגופנו. כידוע, בירקות הירוקים קיים מגוון רב ועשיר של מרכיבי תזונה חשובים. בתקופות המעבר בין העונות השונות, ובייחוד בעונת בחורף, הסיכוי שנמצא את עצמנו נהיים חולים עולה באופן טבעי פי כמה. יש הרבה הנוטים לחשוב, כי שתיית משקאות חמים או מרקים, זו הדרך אולטימטיבית להתמודד עם אתגרי הבריאות של החורף. כאן נכנסים לתמונה ה-"שייקים הירוקים", כלומר, משקאות בריאות העשויים מירקות ירוקים שביכולתם לחזק את גופנו ולאפשר לו התמודדות טובה יותר גם עונת החורף.

קרא עוד »

החורף כבר כאן: הירקות הירוקים שיעזרו לכם לשמור על הבריאות

עונת החורף הולכת ונותנת את אותותיה, וכבר כולנו בחוץ מסתובבים עם הבגדים החמים, המטריות, מתכרבלים מתחת לשמיכות העבות ו… נהיים חולים. האחרונה לצערנו, הינה תופעה דיי נפוצה בתקופה זו של השנה, אך יחד עם זה, יש ביכולתנו לנקוט בדרכים כאלה ואחרות על מנת לחזק את הגוף ולשמור על הבריאות. אחת הדרכים האפקטיביות במיוחד לעשות זאת, היא אכילת ירקות ירוקים.

קרא עוד »

צמח הרוזמרין- טעים לדעת, בריא לגלות

הרוזמרין הוא צמח רב-שנתי. גידולו בישראל הפך לנפוץ הודות לתנאי אקלים מתאימים המאפשרים לו לצמוח. לרוזמרין יש טעם וריח דומיננטיים האופייניים למטבח האיטלקי, שבו הרוזמרין משמש באופן נרחב בתיבול בשרים (עם דגש על בשר כבש). אם תחליטו לבקר בצרפת בזמן הקרוב, תגלו כי נעשה בו שימוש מגוון בתיבול מרקים, תבשילי ירקות, שימורי דגים ועוד. מעבר לכך, לצמח הרוזמרין מיוחסות סגולות בריאותיות רבות ובתרבויות שונות מאמינים כי הוא בעל כוחות קסומים.

קרא עוד »

צמח הקורנית- ליהנות מהטעם, להרוויח בריאות

צמח הקורנית הינו צמח הגדל בכל אזור אגן הים התיכון. הקורנית היא בעלת עלים קטנים וירוקים וטעמה הוא כמשב רוח מרענן וקר, ממש בדומה לריחה של המנטה.. הקורנית משמשת כתבלין לתיבולם של מגוון מאכלים וכמו כן, נעשה בה שימוש גם כצמח מרפא. באופן טבעי, דבורים מפיקות מצמח הקורנית דבש בעל ניחוח ארומטי שגם יכול לסייע בטיפול בבעיות בריאותיות שונות. בתקופות עתיקות למשל, שימשה הקורנית את המצרים בטקסי חניטה והרומאים נהגו להשתמש בה כתוספת למי רחצה על מנת לטפח את עורם.

קרא עוד »

בריאות תשרי: פותחים שנה במשק בכור עם ירקות ירוקים נהדרים

חגי תשרי שיבואו עלינו בברכה, יחולו בעוד פחות משבוע. מדובר באחת התקופות הרוויות של השנה, שהמון בוחרים לנצל אותה בכדי לצאת לחופשות ממושכות עם המשפחה ברחבי הארץ או בחו"ל. זו גם תקופה עמוסה במיוחד המתבטאת בהכנות מרובות של קניות וסידור הבית לכבוד ארוחות החג השונות, וראשיתן, באלה הנעשות לכבוד ראש השנה. המאפיין הבולט ביותר בתקופה זו הוא האוכל. הרבה מאוד אוכל. לכן, מדובר גם בזמן מעולה לפתוח את השנה החדשה- בצריכת ירקות ירוקים שעושים רק טוב לגוף ומעניקים המון שלווה בנפש.

קרא עוד »

צמח הקייל

צמח הקייל או כפי שנהוג לכנותו על פי רוב, "כרוב העל", הוא תת זן של הכרוב והוא שייך למשפחת הירקות המצליבים (כמו צמח הברוקולי למשל). לאחרונה תופס צמח הקייל תאוצה מרשימה כ"סופר-פוד" (Super Food), כלומר, מאכל המועיל לבריאות במידה רבה במיוחד. תופעת ה"סופר פוד" כבשה את עולם הבריאות בסערה עם מגוון מאכלים כגון: פירות מגוונים, נבטי חיטה ומינים שונים של מזונות מהונדסים אשר מסוגלים לספק לגופנו תזונה אידיאלית.

קרא עוד »

תרד ולבבות קיסר: צמד ירקות ירוקים טעימים ובריאים במיוחד

תזונה נבונה – תוביל אותנו באופן טבעי לתחושה טובה יותר וגם תוכל להפוך את המראה שלנו לחיוני ובריא. משפחת הירקות הירוקים, היא אחת ממשפחות המזון שיכול ליצור בגופנו אימפקט בריאותי משמעותי, כיוון שבירקות הירוקים מצויים ריכוזים גבוהים במיוחד של ערכים תזונתיים חשובים, כגון: ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, סיבים תזונתיים ועוד.

קרא עוד »